Anılardan Kurguya – Seminer

09 May 2018 | 11:00 am - 03:00 pm
Yer : Caferağa Mahallesi Bademaltı Sokak Hürriyet Apt. No: 3 D: 3 Moda, Kadıköy
Fiyat : 180 TL + %18 KDV
Telefon : 0545 552 57 50
e-mail : yazievi@yesimcimcoz.com

Herkesin hayatı yazsan roman olur. Babamızın, dedelerimizin, annemizin belki de bir başkasının hayatını yazmaya heves ederiz. Öyle dolu doludur ki o yaşamlar, duyulması gerekir, anlatılması, yok olmaması gerekir. İnci Uslu’nun anılarından, mektuplarından yola çıkarak yarattığı kurgu romanın sürecini Nilgün Şimşek bizimle paylaşıyor.

kesin-kiBüyük ilgi gören “Siyah Sardunyalar” adlı romanın yazarı Nilgün Şimşek’ten yeni bir eser: “Kesin ki Seni Seviyorum”

Tren tünele girmişti. İyice karardı her yer. İs kokusu sardı etrafı. Yavaşça saçlarımdan öptü. Öylece kaldım, havada asılı kalan soruları araladım. Bu karanlık kardan çıkmak istiyordum artık. Işık her şeyi çözer diye düşündüm. Göğsüne başımı yaslayıp, “Sakın bir yerlere gitme, benimle kal!” dedim.

İnci bir ömrü, aşkını, düşüncesini ona mektuplarla açan Vural’a adar. Altmışların başlarında genç bir eczacı kadın olarak, ailesine rağmen aşkının peşinden İstanbul’dan Malatya’ya sürüklenen İnci, varoluşu edebiyatta arayan Vural’la çalkantılı bir hayat geçirecektir.

Bir gün sormadan edemez, ben kimdim? Kimi sevdim? Peki ya Vural?

Kesin ki Seni Seviyorum, okuru Vural Bilgin’in mektuplarının derinliğinde İnci Uslu’nun hatıralarının ışığında Orta Anadolu’da sıkışıp kalmış aydınların hüzünlü ve zorlu aşk hikâyesine sürüklüyor.

Anılardan Kurguya adlı bu tek günlük atölyemizde üç sattimizi Nilgün Şimşek’le geçireceğiz. Yazarın yolculuğunu kendisinden dinleyecek, bir başkasının anılarını kurguya çevirmenin püf noktalarını, zorluklarını, keyfini, sürecini duyacak, soru sorabileceğiz. Nilgün bizimle notlarını, mektupları ve başkasının hayatını hikayeye dönüştürmeyi anlatacak.

Hatıra defterleri, mektuplar, fotoğraflar, objeler, şehirler ve farklı yazarlardan okumalarla nasıl kurguya varırız? Anlatıda kurgu olur mu? Anılarımıza ilk kurguyu kim yapar? Geçmişin sisli perdesinin ne kadarı gerçektir?
Aile hikayesini yazmak isteyenler, hayalet yazarlar, biyografi yazanlar… Nilgün Şimşek “Kesin ki Seni Seviyorum” romanını ayak izlerinde sizinle deneyimini paylaşıyor.
Katılmak için ön kayıt yapmanızı rica ediyoruz. Yerimiz sınırlıdır. Katılacak herkese Nilgün Şimşek’in romanı “Kesin ki Seni Seviyorum” Yazı Evinin hediyesidir. Kitabı okuyarak gelmenizi rica ediyoruz. Kaydınızı yaptıktan sonra Yazı Evine uğrayıp kitabınızı alabilirsiniz. 

Nilgün Şimşek ile Siyah Sardunyalar kitabı hakkında yaptığımız söyleşiye buradan ulaşabilirsiniz… TIKLAYIN

Semineri Veren:
Nilgün Şimşek

Seminer Tarihleri:

9 Mayıs Çarşamba 11:00 – 15:00

Seminere ön kayıt yaptırmak için 0545 552 57 50‘den bizi arayabilir veya yazievi@yesimcimcoz.com adresine mail atabilirsiniz.