HAYALET YAZARINI SEÇ

Füsun Çetinel
Yazar

Fulya Füsun Çetinel Avusturya Lisesi’ni, ardından Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. İngilizce öğretmenliği ve İngiltere’de lisan okullarında grup liderliği yaptı. Uzun yıllar eşiyle birlikte bir basımevi işletti.

Halen Yeşim Cimcoz Yazı Evinde eğitmen, danışman ve hayalet yazar olarak çalışıyor. Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nde, İngilizce Yaratıcı Yazarlık dersi veriyor.

Ayasofya Konuştu (2015), Sırlar Yolu (2016), Duvarda 3 Hafta (2017) gençlik ve çocuk romanları Günışığı Kitaplığı tarafından yayınlandı. Yakında; pek maceralı başka bir çocuk romanıyla, yetişkinler için bir öykü kitabı çıkacak.

Okullarda, müzelerde, çocukevlerinde söyleşilere ve atölye çalışmalarına katılıyor. Yaz aylarında, dünyanın çeşitli yerlerindeki çalışma kamplarında gençlerle sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor.

Sırma adında pek yaman bir cennetpapağanı var. Pazarları, kafeleri, kitapevlerini, insanları, hayvanları, yürümeyi ve diğer başka bir sürü şeyi daha seviyor. Kocasını ve kızını da tabii (bunu yazmazsa ona çok kızabilirler).

Verdiği Atölyeler:
Öyküye Giriş
Öykü Uygulama – Öykü Atölyesini tamamlamış olanlar için
Hayalet Yazarlık
Çocuk Kitabı Yazma Atölyesi