Yazı Evi Bülteni

Yazı Evi Aylık Bültenlerine abone olun. Her ay bir yazı alıştırması, açılacak Atölye, seminer ve tanıtımların duyurularını size gönderelim.

Powered by ConvertKit

HAYALET YAZARINI SEÇ

Füsun Çetinel
Yazar

İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Öğretmenliğin yanı sıra İngiltere’de dil okullarında görev yaptı. Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde eğitmen, danışman ve hayalet yazar olarak çalışmakta olan Çetinel, Burgazada Sait Faik Müzesi’nde, Kınalıada İlköğretim Okulu öğrencilerine hikâye atölyesi düzenliyor; yurt dışında da çeşitli çalışma kamplarında gençlerle sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor. Öykü ve yazıları çeşitli edebiyat dergilerinde ve internet sitelerinde yer alan yazarın ilk çocuk romanı Ayasofya Konuştu, Günışığı Kitaplığı’ndan çıktı. İkinci ve üçüncüsü yolda.

Verdiği Atölyeler:
Öyküye Giriş
Öykü Uygulama – Öykü Atölyesini tamamlamış olanlar için
Hayalet Yazarlık
Kendi Editörün Ol

Ekin Köker
Eğitmen

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı mezunu olan Ekin Köker, mezun olduktan sonra yine Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Yönetmen, Reji, Dramaturgi, Kostüm Koordinatörü olarak görev yaptı. Bu sırada Dokuz Eylül İşletme Fakültesi personeline sahne eğitimi vererek Moliere’in Kibarlık Budalası oyununu uyarladı ve oyunu Ne Oldum Delisi olarak sahneledi.
Daha sonra İsveç’ te çocuklara Türkçe öğretmenliği yaptı. Bu süreçte, yaratıcı drama yoluyla çocuklarda Türkçe dil yetkinliğini kalıcı olmasını sağlayan çalışmalar yaptı. Çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı ve haber editörü olarak çalışmaları bulunan Ekin Köker Yazı Evi’nde Yazıya Giriş ve Çocuk Kitabı Yazma Atölyesi’nde eğitim vermektedir.