Yazı Evi Bülteni

Yazı Evi Aylık Bültenlerine abone olun. Her ay bir yazı alıştırması, açılacak Atölye, seminer ve tanıtımların duyurularını size gönderelim.

Powered by ConvertKit

HAYALET YAZARINI SEÇ

Füsun Çetinel
Yazar

İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Öğretmenliğin yanı sıra İngiltere’de dil okullarında görev yaptı. Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde eğitmen, danışman ve hayalet yazar olarak çalışmakta olan Çetinel, Burgazada Sait Faik Müzesi’nde, Kınalıada İlköğretim Okulu öğrencilerine hikâye atölyesi düzenliyor; yurt dışında da çeşitli çalışma kamplarında gençlerle sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor. Öykü ve yazıları çeşitli edebiyat dergilerinde ve internet sitelerinde yer alan yazarın ilk çocuk romanı Ayasofya Konuştu, Günışığı Kitaplığı’ndan çıktı. İkinci ve üçüncüsü yolda.

Verdiği Atölyeler:
Öyküye Giriş
Öykü Uygulama – Öykü Atölyesini tamamlamış olanlar için
Hayalet Yazarlık

Nurten Yurt
Okutman

1968 İstanbul doğumluyum. İktisat Fakültesi Çeko okudum. Moda, mobilyacılık ve oyuncak sektöründe görev aldım. Okumak ve kitaplar vazgeçilmezlerimdi. Thyke okuma grupları ile gruplar kurduk. Okuma gruplarının sözcülüğünü yaptım. İstanbulu Yazıyorum adlı yazı çalışmalarına katıldım Sağlıklı yaşam danışmanlığı, NLP, EFT,Koçluk eğitimlerine katıldım. Yazı Evi’nde Hayalet Yazarlık, Zihin Haritaları, Öyküye Giriş, Bir Ayda Bir Roman, Edebiyat Atölyeleri’ne Katıldım. 2012’den itibaren ikinci üniversite olarak Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Okutman olarak Yazı Evi’nde Okuma Grubu‘nu yönetiyorum. Yazı Aşkına adlı bloğumda iki yıldır yazdıklarımı paylaşıyorum.  Bir roman taslağım var. Sayfalar Arasında İstanbul adlı projemle hafta sonları eğitimler veriyorum. Evli ve iki çoçuk annesiyim.

Ekin Köker
Eğitmen

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı mezunu olan Ekin Köker, mezun olduktan sonra yine Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Yönetmen, Reji, Dramaturgi, Kostüm Koordinatörü olarak görev yaptı. Bu sırada Dokuz Eylül İşletme Fakültesi personeline sahne eğitimi vererek Moliere’in Kibarlık Budalası oyununu uyarladı ve oyunu Ne Oldum Delisi olarak sahneledi.
Daha sonra İsveç’ te çocuklara Türkçe öğretmenliği yaptı. Bu süreçte, yaratıcı drama yoluyla çocuklarda Türkçe dil yetkinliğini kalıcı olmasını sağlayan çalışmalar yaptı. Çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı ve haber editörü olarak çalışmaları bulunan Ekin Köker Yazı Evi’nde Yazıya Giriş ve Çocuk Kitabı Yazma Atölyesi’nde eğitim vermektedir.