IRMAK SUERİ CORA renkli (1)1985 yılında Istanbu’da doğdum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-Tv Bölümü’nden mezun oldum.

Üniversite yıllarında ‘’Romantik Komedi Komedi: Bekarlığa Veda’’, ”New York’ta 5 Minare’’, ‘’Güneşi Gördüm’’, ‘’Aşk Tutulması’’, ” 2 Süper Film Birden”, ”Aşk Geliyorum Demez” başta olmak üzere birçok sinema filminde yönetmen yardımcılığı yaptım ve kamera arkası belgeseli çektim.

2008 yılından itibaren, yazıp yönettiğim kısa filmlerle yurt dışında ve Türkiye’de birçok festivale katılarak ödüller aldım. TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kısa Film Yapım Desteği alarak çektiğim kısa filmler Antalya Altın Portakal Film Festivali, Adana Altın Koza Film Festivali, , Rotary Film Festivali, Akbank Kısa Film Festivali, Belgrade Documentary and Short Film Fest, Reggio Film Festival, Nürnberg Film Festival başta olmak üzere Portekiz, İtalya, Almanya, Yunanistan, Ermenistan ,Hindistan gibi ülkelerde finalist olarak yer aldı. Bu festivallerin bazılarından ‘En İyi Kısa Film’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödülleri kazandım.

2012’den beri yönetmenliğe serbest olarak ve Canavar Film ile kendi video prodüksiyon, film, belgesel çalışmalarıma devam etmekteyim.

Şu aralar, yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığım 2017’de tamamlanan ”Hava Soğutmalı” adlı uzun metrajlı belgesel filmin gösterimlerini düzenlemekteyim.

Filmografime dair detaylı bilgi için kişisel intenet sitem www.irmaksueri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.