sibel-yildirimİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını da yine kendi okulunda tamamlayan Sibel Yıldırım o yıllarda Sahne Hocası Yıldız Kenter‘in de asistanlığını yapmıştır.

Sibel Yıldırım, çocuk oyuncu olarak girdiği ve dokuz yıl çalıştığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sürecinin ve mezuniyetinin ardından “Tiyatral” adlı tiyatrosunu kurarak kaleme aldığı oyunları sahneye koymuş aynı zamanda da rol almıştır.

“Ölüm Diyalogları ” (2013) / “Mükemmel” (2014) ve halen sahnelenmekte olan “Gönlübozuk / Sonsuzluk Yönünden ” (2015) adlı oyunları Sibel Yıldırım’a yazar olarak adaylıklar kazandırmış ve “Gönlübozuk ” oyunuyla 2016 yılı Yeni Tiyatro Dergisi 4. Emek ve Başarı Ödülleri‘nde Türkçeye Katkı kategorisinde ödül almıştır.

Çeşitli atölye çalışmaları yaparken kişilerin kendilerini en iyi biçimde ifade etme yöntemlerinden birinin yazdıklarını sahici ama farklı farklı duygularla okuyabilmeleri olduğunu ve bu değişik duygu keşiflerinin yazan kişilerin çalışmalarında daha yaratıcı, daha zengin ve özgüvenli yön değiştirme yapabilmelerine katkı sağladığını gözlemlemiş, deneyim, bilgi ve birikimlerini ilgi duyanlara aktarmak için çalışmalar düzenlemiştir. Yazı Evi’nde Yazıda Yön Değişimi adlı atölyenin eğitmenliğini sürdürüyor.

Yazı Evi Bülteni

Yazı Evi Aylık Bültenlerine abone olun. Her ay bir yazı alıştırması, açılacak Atölye, seminer ve tanıtımların duyurularını size gönderelim.

Powered by ConvertKit